Liečba

Fieldset
Farmakoterapia

Rosacea je chronické ochorenie, ktoré si vyžaduje dlhodobú terapiu v závislosti od štádia ochorenia. Keďže sú prejavy lokalizované na tvári, súčasná liečba sa zameriava na potlačenie príznakov začervenania, a tým zlepšenie kvality života pacientov. Terapia patrí výlučne do rúk dermatológa, ktorý dokáže každému pacientovi individuálne nastaviť adekvátne možnosti liečby alebo kombinácie liekov. Dobrá správa je, že v posledných rokoch boli vyvinuté nové druhy účinných liekov.

Fieldset
Laserová liečba a liečba intenzívnym pulzným svetlom

Pomocou laserov alebo liečby intenzívnym pulzným svetlom je niekedy možné odstrániť viditeľné trvalo rozšírené cievky. Je potrebné mať na zreteli, že ide o opakované ošetrenie, ktoré nehradí zdravotná poisťovňa.

Fieldset
Dermokozmetika

Dôsledná a jemná starostlivosť o pleť uľahčuje manažment ochorenia a výrazne prispieva k zlepšeniu jej vzhľadu. Kľúčom je použitie produktov a techník, ktoré minimalizujú podráždenie. Výber dermokozmetiky pre pleť postihnutú rosaceou vždy konzultujte s odborníkom. Vyhľadávané sú výrobky vhodné pre citlivú kožu alebo kožu s rosaceou.
V prípade, že zvolený produkt po aplikácii páli alebo spôsobuje podráždenie, je potrebné jeho používanie zastaviť a konzultovať situáciu s lekárom alebo lekárnikom.

Výber liečby patrí do rúk dermatológa, ktorý po vyšetrení odporučí najvhodnejšiu liečbu podľa potrieb pacienta.

Zoznam lekárov

Vyhľadávanie najbližšieho dermatológa

Návšteva dermatológa je najúčinnejšou cestou ako riešiť kožné ochorenia vrátane rosacey.

Prešov
Trnava
Bratislava
Nitra
Trenčín
Žilina
Banská Bystrica
Košice